Uniwersytet Śląski patronuje „Teatrowi Śląskiemu bez granic”

Teatr Śląski to miejsce przyjazne dla wszystkich widzów, również tych na co dzień pozornie wyłączonych z uczestnictwa w kulturze. Zespół Teatru Śląskiego dokłada wszelkich starań, by wszyscy mogli w pełni korzystać z teatralnej oferty.

W ramach „Teatru bez granic” odbył się już pokaz „Kontraktu” S. Mrożka z audiodeskrypcją. Teatr jako pierwszy w regionie zaczął tłumaczyć przedstawienia na język angielski – w tej wersji pokazano już „Lot nad kukułczym gniazdem” oraz „Cinema!” Repertuar stale poszerzany jest o nowe udogodnienia, które pozwalają dotrzeć do jak najszerszego grona widzów.

24 maja na Dużej Scenie Teatru Śląskiego zaprezentowana zostanie „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka z tłumaczeniem na PJM – polski język migowy. Niesłyszący widzowie będą mieli możliwość zapoznania się z najważniejszą i najczęściej nagradzaną sztuką w regionie (m.in. Złota Maska za spektakl roku 2013). Przedstawienie obejrzy grupa studentów niepełnosprawnych z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z opiekunami i pracownikami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

12 i 13 czerwca studenci-obcokrajowcy będą mogli obejrzeć spektakl „Skazany na bluesa” J. Kidawy-Błońskiego i P. Angermana w reżyserii Arkadiusza Jakubika z napisami w języku angielskim. Przetłumaczone zostały nie tylko dialogi, ale też kultowe piosenki zespołu Dżem.

W spektaklach w Teatrze Śląskim osoby niedosłyszące mogą liczyć na stałe udogodnienia w postaci pętli indukcyjnej, która na widowni Dużej Sceny pozwala usłyszeć każde słowo wypowiadane przez aktorów. Dla osób zainteresowanych wspomożeniem swojego słuchu przygotowano 10 urządzeń, które są bezpłatnie udostępniane w bufecie w foyer przed każdym spektaklem.

Uniwersytet Śląski w Katowicach, wraz z działającym w jego murach Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych objął patronatem działania Teatru Śląskiego odbywające się pod hasłem „Teatr Śląski bez granic”.

Rezerwacji i kupna biletów można dokonywać na stronie www.teatrslaski.pl oraz w kasie teatru (32 259 93 60) i w Biurze Obsługi Widzów (32 258 89 67).

Teatr_Slaski_logo