Kontakt

"Respect ON - działania społeczne na rzecz Osób Niepełnosprawnych" - konferencja

3 grudnia 2014 r. (środa) o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, aula, I p.) rozpocznie się konferencja podsumowująca projekt "Respect ON - działania społeczne na rzecz Osób Niepełnosprawnych".

Celem projektu było uzyskanie niezwykłego efektu w postaci kampanii promującej tolerancję wobec osób niepełnosprawnych. Zgodnie z zasadą „nic o nas, bez nas”, chcieliśmy aby to właśnie studenci pełnosprawni i niepełnosprawni wspólnie opracowali program kampanii promocyjnej.

W czasie trwania projektu studenci uczestniczyli w wyjeździe integracyjno-szkoleniowym, podczas którego odbyły się szkolenia z zakresu rozwoju osobistego (trening komunikacji, praca w grupie), aktywnych działań (tworzenie i zarządzanie projektami w ramach III sektora, zakładanie własnej organizacji pozarządowej), wystąpień publicznych, kreowania wizerunku.
Wszyscy uczestnicy projektu brali także udział w szkoleniach stacjonarnych dotyczących: umiejętności liderskich, tworzenia kampanii promocyjnej, edukacji medialnej. Każdy skorzystał także z konsultacji psychologicznych.
Przez cały czas trwania projektu (podczas wszystkich form wsparcia) studenci bez niepełnosprawności oraz studenci z niepełnosprawnościami opracowywali i realizowali kampanię promocyjną.

O przebiegu projektu i jego bezpośrednich efektach będzie można usłyszeć podczas konferencji podsumowującej.
Już dziś o projekcie można przeczytać na stronie: http://pracowniajutr.pl/projekty/respect-on/.

Respect_ON_plakat