Kontakt

Kulawy Mikołaj - podsumowanie

Czwarta edycja akcji "Kulawy Mikołaj" już za nami. W tym roku impreza zgromadziła liczne grono odbiorców, którzy mieli okazję przekonać się, że osoby z niepełnosprawnością są nie tylko beneficjentami, ale chętnie wspierają także innych.
Deptak przed rektoratem opanowała duża grupa niepełnosprawnych studentów w mikołajkowych czapeczkach, którzy rozdawali koszulki, kubki, torby, gry logiczne i inne drobne upominki. Dużą popularnością cieszył się kiermasz świąteczny i symulator wypadków samochodowych. Zainteresowani próbowali swoich sił w jeździe na wózku inwalidzkim, "rozszyfrowywali" pismo brajla czy oglądali pojazd znacznie ułatwiający przemieszczanie się osób z niepełnosprawnością. Każdy mógł spróbować gorącej czekolady i pysznych mufinek, a dzięki muzyce zapewnionej przez Radio Egida i pięknym głosom przedstawicieli Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca "Katowice" mieliśmy okazję poczuć świąteczna atmosferę.
P południu przenieśliśmy się do auli w rektoracie, gdzie oglądaliśmy pokaz tańca nowoczesnego. Później była okazja do rozmowy z jednym z naszych studentów - Januszem Świtajem, a następnie do wzruszeń w czasie koncertu Moniki Kuszyńskiej i śmiechu podczas występu Kabaretu "drzewo A gada".
Dziękujemy, że byliście tam z nami i jesteśmy przekonani, że za rok tez będziecie i zabierzecie ze sobą znajomych.

Więcej informacji o akcji i medialne komentarze znajdziecie w zakładce Kulawy Mikołaj.