Kontakt

Akcja "Zostań korespondentem Integracji"

Fundacja Integracja zaprasza do udziału w akcji „Zostań korespondentem Integracji”, która zachęca do podejmowania tematyki związanej z niepełnosprawnością w mediach.

Celem projektu „Zostań korespondentem Integracji” jest wypromowanie regionalnej działalności osób związanych ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością. W jego ramach organizujemy sieć korespondentów lokalnych, umożliwiając zdobycie cennego doświadczenia początkującym dziennikarzom i aktywistom. Autorzy informacji, artykułów, galerii zdjęciowych i innych materiałów dziennikarskich otrzymają w jego ramach możliwość publikacji w dużych mediach o ogólnopolskim zasięgu.

Akcja skierowana jest zarówno do studentów, wykładowców, początkujących dziennikarzy, osób niepełnosprawnych i wszystkich zainteresowanych promocją działań osób z niepełnosprawnością w regionie. Korespondent dzięki udziałowi w akcji może podzielić się ze społeczeństwem całego kraju informacjami związanymi z działalnością niepełnosprawnych w swoim otoczeniu.

Korespondenci będą mogli wziąć udział w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich, które pozwolą na rozwinięcie swoich umiejętności. Podczas warsztatów pod okiem ekspertów korespondenci nauczą się tworzenia materiałów informacyjnych, reportaży i felietonów. Aktywnym korespondentom wystawiamy certyfikaty o współpracy.

Więcej można przeczytać w Informacji o akcji.