Kontakt

„Bieg(z)USiem pod Egidą”

W sobotę 11 października 2014 r. w Parku Śląskim odbędzie się „Bieg(z)Usiem pod Egidą”. To nowa inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego i partnerów – symboliczny bieg na dystansie 4,7 km. Trasa będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i amatorów nordic walkingu.

Start biegu zaplanowany jest przy hali „Kapelusz” punktualnie o godzinie 11.00. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o dokonanie rejestracji na stronie internetowej i uiszczenie opłaty startowej w wysokości 10 złotych. Osoby niepełnosprawne i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zwolnieni z opłaty.
W Biurze Biegu przeprowadzona będzie weryfikacja uczestników na podstawie dokumentów tożsamości. Tam też zawodnicy odbierać będą numery startowe. Biuro będzie czynne między godziną 9.00 a 10.30 w dniu imprezy oraz w piątek 10 października w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice). W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. Do dyspozycji zawodników będą szatnie z natryskami i depozytem (Stadion Śląski), po biegu organizator zapewnia posiłek regeneracyjny i napój.

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w dziewięciu kategoriach:
> indywidualna mężczyzn w wieku 18−35 lat;
> indywidualna mężczyzn w wieku 35−50 lat;
> indywidualna mężczyzn powyżej 50 roku życia;
> indywidualna kobiet w wieku 18−35 lat;
> indywidualna kobiet w wieku 35−50 lat;
> indywidualna kobiet powyżej 50 roku życia;
> osoby niepełnosprawne kategoria open;
> indywidualna mężczyzn w kategorii nordic walking;
> indywidualna kobiet w kategorii nordic walking.

Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii zostaną nagrodzone!

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenerów i rehabilitantów, pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, wziąć udział w zajęciach zumby, dla dzieci natomiast powstanie specjalna strefa zabaw.

Radio „Egida” zaprosi wszystkich uczestników akcji „Bieg(z)USiem pod Egidą” do udziału w wieloboju. Konkurencje będą rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci i dorosłych. W programie między innymi: rzut piłką lekarską, podbijanie piłeczki pingpongowej i bieg na 60 metrów.

Organizatorami biegu są: Uniwersytet Śląski, Studenckie Studio Radiowe „Egida”, AZS UŚ Katowice, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dodatkowe informacje na stronie: http://www.us.edu.pl/biegzusiem-pod-egida-0, a także pod numerem telefonu: 32 359 19 75 oraz adresem e-mail: bieg@us.edu.pl.

Regulamin biegu
Załącznik do Regulamin biegu

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: www.sts-timing.pl/biegzusiempodegida.